Zebra kek tarifi

Zebra kek tarifi kek kahvaltıda, sohbet ortamlarında, yemek arası atıştırmalarda zevkle yediğimiz hamurlu tatlı ürünüdür. Çok çeşitleri olmakla birlikte bunlardan pek bilinmeyen, fakat çok hoş bir tat ve görünüm sunan Zebra Kek tarifini vermek istiyoruz. Zebra Kek tarifi için malzemeler: 4 yumurta, 1 su bardağı şeker, sıvı yağ ve süt, 2 su bardağı un, 1 paket vanilya, 2 yemek kaşığı kakao ve 1 paket kabartma tozu.

zebra kek tarifi oktay usta

Zebra kek yapıldıktan sonra hem lezzeti hem de görünüşü ile hem siz hem de misafirlerinizin çok ilgisini çekecektir. Önce fırın kabını güzelce bir yağlayınız. Daha sonra bir kapta 4 yumurta ve bir su bardağı şekeri iyice çırpınız. Bir su bardağı süt ve bir su bardağı sıvı yağ ile 2 su bardağı unu tabağa boşaltın. Daha sonra kabartma tozu ve vanilyayı da ekleyerek karıştırın. Çıkan harcın yarısını başka bir kaba eşit miktarda dökünüz. Böylece iki kapta hazırlanmış hamur olacaktır.

Bu kaplardan birisine iki yemek kaşığı kakaoyu boşaltın. Daha sonra kakaoyu hamura yedirin. Tencerenin ortasına önce vanilyalı hamur karışımını bir kepçe boşaltın. Daha sonra yine orta hizasına kakaolu karışımı boşaltın. Bunu kaplar boşalana kadar tekrarlayın. Bu işlem bittikten sonra kekinizi önceden ısıtılmış fırına koyun. 180 santigrat sıcaklıkta pişirmeye bırakın. Fırında piştikten sonra kekinizi alın ve tabaklara dilimli halde servis ediniz. Afiyet olsun.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir