Yumuşak top kek tarifi

Yumuşak top kek tarifi çay partilerinin olmazsa olmazları arasında yer alan top kekler, iyi yapıldığında oldukça lezzetli olmaktadır. Top kekin özellikleri arasında yumuşak ve ufak kek kalıplarında olması gerekmektedir. Bu şekilde yapılan tariflerin kıvamı tam olmaktadır.

yumuşak top kek tarifi

MALZEMELER:

2 Yumurta, 1 bardak şeker, 1 kahve fincanı sıvı yağ, 1 kahve fincanı yoğurt, 1 vanilya, 1 kabartma tozu, ustasından un, 1 çay bardağı damla çikolata

YAPILIŞI:

Yumurta ve şeker çırpılır, sıvı yağ ve yoğurt eklenerek çırpılır. En son un, kabartma tozu ve vanilya eklenerek kıvama gelene kadar çırpılır. Damla çikolatalar eklenir. Bu tarif için ufak kek kalıplarına ihtiyaç olmaktadır. Silikon kek kalıpları yağlanarak, kek hamurundan her birinin yarısına kadar doldurulur. 170 derece önceden ısıtılmış fırına koyularak pişirilir. Yaklaşık 20 dakika sonra İçine kürdan batırılarak pişip pişmediği anlaşılır. Soğuduktan sonra pudra şekeri ekilerek servis yapılabilir.

İsteyenler damla çikolata yerine bol fındık, kuru meyveler ya da ceviz ekleyebilir. Çay için hazırlanan masada iki katlı servis tabağına koyularak misafirlere sunulabilmektedir. Yumuşak top kek tarifi ile misafirlerinizi en iyi şekilde ağırlayarak, masanıza farklılık katabilirsiniz. Her yiyenin tarifini isteyeceği lezzetler arasında yer almaktadır. Hazır kek tadında ve kıvamında olmaktadır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir